Ronilački klub "Šoderica"

čime se bavimo?

Ronilački klub „Šoderica“ djeluje od 1974. godine. Osnovna djelatnost je ronjenje i sportovi povezani s ronjenjem – plivanje perajama, brzinsko ronjenje i podvodna
orijentacija.
Klub je višestruki prvak Hrvatske u podvodnoj orijentaciji i plivanju perajama. Članovi kluba postižu vrhunske rezultate, tako da smo nositelji niza rekorda i imamo
više reprezentativaca u raznim kategorijama.

Novosti

RK „Šoderica“ viceprvak države

Ronilački klub Šoderica sudjelovao je sa svojih 18 članova Luka Nikola Radolić, Lea Mesarek, Magdalena Nemec, Petar Treščec, Petar Koluder, Dora Bradić, Isabella Victoria Švegović, Tin Treščec, Viktor Lovreković, Leo Bradić, Mihael Šestak,Ilona Sataić, Antonija Patrčević Lončarić, Matej Lukačin, Rea Vuk, Sven Blažek, Aleks Švaco Dijanošić, Bartol Patrčević Lončarić.

Plivalo se sedam disciplina.

Rezultati:

Utrka 5000 metara PP:

Mlađi juniori Tin Treščec 2. mjesto,

Juniori Leo Bradić 2. mjesto.

Štafeta 4*500 metara mix

Mlađi kadeti RK Šoderica (Luka Nikola Radolić, Lea Mesarek, Magdalena Nemec, Petar Treščec) 2.mjesto

Kadeti RK šoderica (Petar Koluder, Dora Bradić, Isabella Victoria Švegović, Tin Treščec) 1. mjesto

1000 metara BF

Djeca: Lea Mesarek 2. mjesto, Matej Lukačin 3. mjesto,

Mlađi kadeti: Luka Nikola Radolić 2. mjesto,

Kadeti: Isabella Victoria Švegović 3. mjesto, Tin Treščec 2. mjesto, Petar Koluder 3. mjesto, ,

Mlađi juniori: Viktor Lovreković 3. mjesto,

Juniori: Leo Bradić 3. mjesto,

Veterani: Antonija Patrčević Lončarić 1. mjesto

Štafeta 4*1000 metara mix PP

Mlađi kadeti RK Šoderica (Luka Nikola Radolić, Lea Mesarek, Magdalena Nemec, Petar Treščec) 1.mjesto

Kadeti RK šoderica (Petar Koluder, Dora Bradić, Isabella Victoria Švegović, Tin Treščec) 1. mjesto

Veterani RK Šoderica (Leo Bradić, Ilona Sataić, Antonija Patrčević Lončarić, Viktor Lovreković) 1. mjesto,

1000 metara PP

Djeca:, Matej Lukačin 3. mjesto,

Kadeti: Isabella Victoria Švegović 2. mjesto, Tin Treščec 1. mjesto, Petar Koluder 2. mjesto,

Mlađi juniori: Ilona Sataić 3. mjesto,

Juniori: Leo Bradić 2. mjesto,

Seniori: Mihael Šestak 3. mjesto,

Veterani: Antonija Patrčević Lončarić 1. Mjesto

4*1000 metara mix BF

Mlađi kadeti RK Šoderica (Luka Nikola Radolić, ,Dora Bradić, Magdalena Nemec, Petar Treščec) 1.mjesto

Kadeti RK šoderica (Petar Koluder, Dora Bradić, Isabella Victoria Švegović, Tin Treščec) 1. mjesto

Veterani RK Šoderica (Leo Bradić, Ilona Sataić, Antonija Patrčević Lončarić, Mihael Šestak) 1. mjesto,

3000 metara

Djeca: Lea Mesarek 2. mjesto, Matej Lukačin 3. mjesto,

Mlađi kadeti: Luka Nikola Radolić 2. mjesto, Petar Treščec 3. mjesto,

Kadeti: Isabella Victoria Švegović 2. mjesto, Tin Treščec 2. mjesto,

Mlađi juniori: Ilona Sataić 3. mjesto,

Juniori: Leo Bradić 3. mjesto,

Seniori: Mihael Šestak 6. mjesto,

Veterani: Antonija Patrčević Lončarić 1. mjesto

 

Ovim pojedinačnim plasmanima u klupskom poretku RK Šoderica zauzela je

klupski žene 3. mjesto, klupski muški 1. mjesto

te ukupno klupski zauzela 2. mjesto.

Novosti

RK „Šoderica“ nosi zlato u svim disciplinama

05.06.2022. u Kostreni je održano 1.Kolo kupa RH u daljinskom plivanju perajama. I ove godine, Ronilački klub „Šoderica“ imao je svoje predstavnike koji su se borili u utrkama na 1000m i 3000m. Visoke ljetne temperature i zadovoljavajuća temperatura mora za ovo doba godine, doprinijela je dobrim rezultatima natjecatelja u svim kategorijama, koji su svoje treninge kroz cijelu godinu okrunili osvojenim medaljama.

Svim natjecateljima Ronilački klub „Šoderica“ zahvaljuje na trudu i velikim doprinosima kako klubu, tako i kulturi održavanja i razvoja plivačko – ronilačke sportske discipline u gradu i okolici. Čestitamo kadetkinji Isabelli V. Švegović na osvojenom 3. mjestu na 1000m, kadetskom natjecatelju,Tinu Treščecu, na osvojene dvije zlatne medalje u disciplini daljinskog plivanja perajama na 1000m i 3000m, mlađem junioru Viktoru Lovrekoviću na osvojenoj bronci na 3000m. Nakon dugo vremena, Klub je imao i predstavnicu veteranki, stoga posebno čestitamo i ističemo, predstavnicu veteranki RK Šoderica, Antoniju Patrčević Lončarić, na izuzetnom rezultatu i osvojenoj zlatnoj medalji s prvim mjestom u daljinskom plivanju perajama na 1000m.

Naši natjecatelji predstavljeni su po kategorijama i disciplinama u kojima su se natjecali – rezultati :

1000 METARA :

KADETKINJE :

Isabella Victorija Švegović – 3. mjesto

Rea Vuk – 5. mjesto

KADETI :

Tin Treščec – 1. mjesto

Petar Koluder – 6. mjesto

MLAĐE KADETKINJE :

Dora Bradić – 4. mjesto

Ljupka Patrčević Lončarić – 6. mjesto

MLAĐI KADETI :

Petar Treščec – 7. mjesto

VETERANKE :

Antonija Patrčević Lončarić – 1. mjesto

 

3000 METARA:

JUNIORI :

Leo Bradić – 9. mjesto

MLAĐI JUNIORI :

Viktor Lovreković – 3. mjesto

KADETI :

Tin Treščec – 1. mjesto

Novosti

NA GRADSKIM BAZENIMA " CERINE" U SUBOTU, 25.9. ODRŽANO JE 21. POJEDINAČNO I KLUPSKO KADETSKO PRVENSTVO U PLIVANJU PERAJAMA

Informacije

Ronilački klub “Šoderica”
OIB 82818433339 
MB 1235630
IBAN HR0923860021100503520

Kontakt

rk.soderica@gmail.com
www.rk-soderica.hr
+385 98 374 626

Tijela upravljanja

Predsjednik: Zlatko Vrbanić
Tajnik: Božidar Flis